Nuobaudos komandoms
Nuobaudos iš praėjusio sezono
Nuotr.:

Panevėžio krepšinio lygos savaitė prasidėjo „Kvieta“ ir Plius Minus“ komandų susitikimu. Šeimininkams tai buvo paskutinės lygos rungtynės šiame sezone ir komandai pavyko sezoną uždaryti iškovojant pergalę. Visų rungtynių metu laikėsi intriga, pirmoji rungtynių dalis nieko neišsprendė ir komandos išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui. Likusį laiką kiek sėkmingiau sužaidė „Kvieta“, kuri šventė pergalę rezultatu 72:67. Tikromis taškų gaudynėmis galime pavadinti kitą vakaro susitikimą tarp „MBP Fortūna“ ir PKKSC komandų. Jau per pirmąjį kėlinį komandos įmetė atitinkamai 35 ir 36 taškus. Likusį laiką niekas net nebandė pristabdyti, o apie gynybą šiose rungtynėse turbūt neteko girdėti. Visgi, į tokias taškų lenktynes lygiaverčiai jaunimas atsakyti sugebėjo tik pirmąsias 10 minučių, vėliau visą laiką po truputį varžovai veržėsi į priekį. Rungtynės baigėsi rezultatu 127:103, o nugalėtojų gretose 35 taškus pelnė Arnas Tilindė ir 31 pridėjo Dominykas Petkevičius.

Antradienį pečius surėmė BC „Žilvinas“ ir „Rėkliai-Alaus mėgėjai“ komandos. Čia kova užvirė tik pirmajame kėlinyje, kurį komandos baigė rezultatu 27:25. Vėliau įsibėgėję BC „Žilvinas“ krepšininkai susikrovė dviženklę persvarą ir pergalės atiduoti varžovams nė neketino. Tik per paskutinį kėlinį veteranams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienženklio skirtumo ir rungtynės baigėsi rezultatu 89:80. Kitame vakaro mače susitiko „SPECAGRA“ ir „Vėjas“ ekipos. Po įntriguojančių 40 minučių pergalę iškovojo „Vėjas“ taip įsidedami užtikrintą kelialapį į kitą etapą. Sužaidus tris kėlinius komandas skyrė vos 1 taškas, todėl lentelės kaimynai santykius aiškinosi iki pat rungtynių pabaigos, tačiau svečiams pavyko pasiekti pergalę rezultatu 72:76.

Trečiadienį „Daviska“ atsipalaidavo jiems nieko nelemenčiame susitikime su BC „Jūsų Panevėžys“ ekipa. Pastarieji jau pirmąjį kėlinį laimėjo daugiau nei dvigubai ir susikrovė net 14 taškų pranašumą, kurį ir toliau sėkmingai didino. Abi komandos turėjo kelialapį į kitą etapą savo rankose, ir šiomis rungtynėmis užbaigė mažosios taurės antrojo etapo kovas. Rungtynės baigėsi rezultatu 82:57.

Penktadienis staigmenų taip pat nepateikė. Lengvą pergalę iškovojo „Adorma-roletai Jums“ šįkart susitikę su „Romeogym“ ekipa. Po truputį įsivažiuodami jau antrame kėlinyje šeimininkai atitolo dviženkliu taškų skirtumu, o trečiąjį ketvirtį sužaidė net 28:7, todėl paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. Rungtynės baigėsi rezultatu 97:59.

Savaitgalis vėl atnešė du susitikimus su praėjusių metų finalininkais. Vicečempionai šįkart žaidė prieš R. Sargūno SG-1. Jaunimas lengvai pergalės atiduoti neketino ir tvirtai laikėsi pirmąją rungtynių dalį, komandos ilsėtis išėjo esant vos 3 taškų skirtumui šeimininkų naudai. Visgi, „Bangenė/Aivera“ ilgai intrigos laikyti neketino ir po pertraukos grįžo spurtuodami bei laimėdami kėlinį dvigubai. To pakako, kad paskutinį kėlinį jie galėtų žaisti ramiai ir jis rezultato žymiai nepakeitė. „Bangenė/Aivera“ šventė pergalę rezultatu 99:84. Praėjusių metų čempionai su savo varžovais susitvarkė dar greičiau. Nors pirmajame kėlinyje „Adorma-roletai Jums“ dar laikėsi, tragiškai sužaistas antrasis ketvirtis, per kurį jie pelnė vos 9 taškus, sužlugdė visas viltis pakovoti dėl pergalės. Antroji rungtynių dalis didelių pokyčių neatnešė ir „Lauda Motors-Euforija“ šventė pergalę rezultatu 91:74, o net 30 taškų prie pergalės pridėjo Tadas Buinauskas.

Mažosios taurės dalyviai keliauja į atkrintamųjų etapą. Po keturias geriausias abiejų pogrupių komandas žengia toliau sudarydami keturias poras, kurių nugalėtojai lauks savo varžovų, iškritusių iš kovos dėl didžiosios taurės.

1 pora: „Daviska“ ir „Vėjas“

2 pora: BC „Jūsų Panevėžys“ ir „Taškas“

3 pora: „Panevėžio balsas“ ir „Neformatas-Verslavita“

4 pora: „Plius Minus“ ir „Shotas-Karčema“