Nuobaudos komandoms
Nuobaudos iš praėjusio sezono
Nuotr.: GNU BASKET
Nuotr. GNU BASKET

Pirmadienį į Panevėžio A lygos pirmenybes grįžo ir „Lauda Motors – Euforija“ komanda, kuri namuose rezultatu 85:97 nusileido „KKK Mindaugietis“ ekipai. Praėjusių metų čempionai ir toliau lieka gilioje duobėje, kadangi šį sezoną jiems dar nepavyko iškovoti pergalės. Šeimininkai nuo rungtynių pradžios laikėsi įkandin varžovų ir nors pirmąjį kėlinį pralaimėjo vos 2 taškais, iki ilgosios pertraukos jie priartėjo prie varžovų minimaliu skirtumu 47:48. Antroji rungtynių dalis šiose itin rezultatyviose rungtynėse prasidėjo su intriga, kadangi trečiasis kėlinys leido išlyginti rezultatą ir viską pradėti nuo pradžių – rungtynių nugalėtojas aiškėjo paskutinėse 10 minučių. Visgi, paskutinį ketvirtį puikiai sužaidę kariai sugebėjo palaužti savo varžovus ir iškovoti sunkią pergalę 10 taškų skirtumu. Paskutiniame ketvirtyje jokių ginklų prieš karių puolimą neradę šeimininkai visų rungtynių metu nors ir dominavo po krepšiais, ypač puolime ( „Lauda Motors – Euforija“ puolime atkovojo 18 kamuolių, „KKK Mindaugietis“ – 7), tačiau niekaip nesugebėjo sustabdyti karių tolimų metimų, kurių jie pataikė net 15, mesdami 50 proc. taiklumu. Būtent tolimi metimai buvo didžiausias skirtumas tarp komandų, o ir bendras „KKK Mindaugietis“ komandos pataikymas tą vakarą buvo puikus – 53 proc. visų metimų. Po 30 taškų abejoms komandoms pelnė Tadas Buinauskas ir Domantas Varaškievičius. Po šių rungtynių kariai kyla į lentelės viršuje, o „Lauda Motors – Euforija“ lieka lentelės dugne.

Kitas A lygos susitikimas įvyko tarp „PKKSC – I“ ir „Bingo taksi“ komandų. Čia vieną ketvirtį puikiai sužaidę svečiai iškovojo pergalę rezultatu 68:80. Sugrįžęs Sporto centro komandos pastiprinimas kėlė problemų svečiams, tačiau „Bingo taksi“ aukštaūgiams jaunimui pasipriešinti nepavyko. Pirmoji rungtynių dalis regis dar žadėjo intrigą, kadangi čia rezultatu svarstyklės svyravo tai į vieną tai į kitą pusę ir įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo 33:36. Trečiasis kėlinys vaizdą aikštelėje pakeitė ir aikštelėje dominavo svečių aukštaūgiai – L. Liubavičius rinko taškus iš baudos aikštelės, o R. Staškūnas pataikė tris tolimus metimus iš eilės, kas ir lėmė rungtynių lūžį. Susikrovę saugią dviženklę persvarą „Bingo taksi“ kiek atsipalaidavo ir paskutinį ketvirtį leido „PKKSC – I“ šiek tiek sumažinti atsilikimą, tačiau galiausiai iškovojo pelnytą pergalę. 25 taškus pelnęs ir net 13 kamuolių sugriebęs L. Liubavičius surinko 38 naudingumo balus, o Sporto centro auklėtiniams stipriai kišo koja pataikymas nuo baudos metimo linijos – vos 52 proc. „Bingo taksi“ kyla į trečiąją lentelės vietą, o „PKKSC – I“ lieka penkti.

A lygos savaitę užbaigė susitikimas tarp „Bangenė/Aivera“ ir „Adorma – roletai Jums“ komandų. Nuo rungtynių pradžios dominavę šeimininkai iškovojo pergalę rezultatu 94:74. Jau pirmajame kėlinyje šeimininkai susikrovė dviženklį skirtumą užbaigdami kėlinį 26:10.  Antrasis kėlinys vyko kiek lygiau, tačiau svečiams niekaip nepavyko sustabdyti S. Slivkos, kuris jau po pirmų 15 minučių buvo pelnęs 20 taškų. Atsiradus 21 taško skirtumui tarp komandų  žaidėjai kiek atsipalaidavo, o paskutinį ketvirtį „Adorma – roletai Jums“ sužaidė kiek geriau ir sugebėjo laimėti kėlinį 21:27. Nesustabdomai „Bangenė/Aivera“ gretose žaidė Simonas Slivka, pelnęs 32 taškus, o svečių gretose po krepšiu dominavo Mantas Vaznonis, sugriebęs net 23 kamuolius, pridėjęs 18 taškų ir surinkęs 41 naudingumo balą. Rezultatyviose rungtynėse dominavo komandinis krepšinis, kadangi abi komandos padarė net po 29 ir 22 rezultatyvius perdavimus. Visgi, „Bangenė/Aivera“ buvo taiklesnė ties tritaškių linija, ir sugebėjo pataikyti 12 tolimų metimų, kai tuo tarpu „Adorma – roletai Jums“ tik 7, o tuo pačiu svečiams reikėtų pasitemti ties baudų metimais, kadangi jų taiklumas siekė vos 48 proc. Po šių rungtynių „Bangenė/Aivera“ pergalių skaičiumi pasiveja karius, o „Adorma – roletai Jums“ lieka 4 lentelės pozicijoje.