Naujasis A lygos sezono startas pažymėtas staigmenomis

2017-10-08 21:13
Justas Četkauskas ir Ieva Šedurskaitė
Nuotr.:

Panevėžio krepšinio A lygos starte susitiko visiškai skirtingo stiliaus komandos. „Aukštaitijos Akmenys“ namuose priėmė praėjusių metų B lygos antrosios vietos nugalėtojus „PKKSC – I“ komandą. Patirtis ir jaunatviškas greitis bei užsidegimas matėsi jau nuo pirmųjų susitikimo minučių. Ramiai ir užtikrintai žaidę šeimininkai jaunuosius krepšininkus pamokė jau per pirmas 3 minutes sugebėdami spurtuoti net 14:0. Visgi, įsibėgėjus kėliniui jaunimas pademonstravo, jog jie irgi gali puikiai žaisti ir pirmąjį ketvirtį baigė turėdami tik 6 taškų deficitą 27:21. Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje ir vėl nesikeitė, jaunieji A lygos debiutantai niekaip nerado būdų kaip sustabdyti, labai puikiai funkcionuojanti „Aukštaitijos Akmenys“ puolimą. Pirmoji rungtynių pusė  baigėsi rezultatui esant 54:44. Antroje rungtynių dalyje „PKKSC – I“ pademonstravo, kad jie neatsitiktinai atsidūrė A lygos pirmenybėse, sugebėję laimėti likusius du ketvirčius 19:28 bei 16:23 ir iškovojo labai sunkią ir reikalingą pergalę sezono starte. Galutinis rungtynių rezultatas 89:95 svečių naudai. Verta paminėti, jog antroje dalyje šeimininkai susidūrė su rimtomis problemomis, dėl tądien tikrai menko žaidėjų skaičiaus, A lygos praėjusių metų bronzos laimėtojai rungtyniavo vos šešiese. Tuo tarpu, jaunieji sporto centro auklėtiniai, tuo varžovų trūkumu ir pasinaudojo. Kibi ir varginanti gynyba galiausiai buvo tas arkliukas kuris atvėrė pergalę Sporto centro auklėtiniams. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gytis Karalevičius surinkęs 27 taškus, varžovams 25 taškus pelnė Andrius Družas kuris taip pat surinko ir 36 naudingumo balus.

Čempionai jau pirmosiose naujojo sezono rungtynėse buvo priversti pasiduoti pakankamai greitą žaidimą žaidusiai „KK Bingo Taksi“ komandai. Į rungtynes abi komandos atvyko toli gražu ne pilnų sudėčių ir abi ekipos rezervo turi dar labai nemažai ateinančioms kovoms. Pirmoji rungtynių pusė klostėsi labai permainingai ir išeinant į didžiąją pertrauką komandas skyrė vos 1 taškas, 45:44. Po pertraukos uraganišku puolimu netikėtai užklupti praėjusių metų čempionai turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Šeimininkai laimėjo kėlinį 22:13 ir padidino savo pranašumą iki 10 taškų prieš lemiamą ketvirtį. Ketvirtasis kėlinys priklausė ir toliau „KK Bingo Taksi“, kuri savo susikrauto pranašumo nebe iššvaistė, nors ir buvo pavojaus ženklų likus mažiau nei dviems minutėms. „KK Bingo Taksi“ iškovojo pergalę naujajame sezone rezultatu 84:75. Turbūt viena iš didžiausių problemų, čempionų gretose tą vakarą buvo kova dėl atšokusių kamuolių (36-54) ir ūgio trūkumas tiek gynyboje, tiek puolime išplečiant žaidimą. Nugalėtojus į priekį vedė arti trigubo dublio buvęs Justas Četkauskas, surinkęs 27 taškus (12 atk. kam. 9 rez. perd.) ir net 47 naudingumo balus, Lukas Liubuvačius pridėjo 17 taškų ir surinko 26 naudingumo balus bei naujasis komandos atstovas Paulius Černiauskas pelnė 17 taškų. Čempionų gretose ir vėl nesustabdomai žaidė 31 tašką pelnęs Tadas Buinauskas, kuris varžovus terorizavo visas 40 minučių.

Sekmadienį A lygoje į kovą kilo ir dar dvi patyrusios pirmenybių komandos, tai „Bangenė/Aivera“ ir „Adorma – roletai Jums“. Abi ekipos naujajame sezone pasipildė profesionalais iš LKL ir NKL lygų bei užaugusiu Sporto centro jaunimu. Visų rungtynių metu madas demonstravo „Adorma – roletai Jums“ krepšininkai, kurie jau nuo rungtynių pradžios pribloškė savo oponentus. Smarkiai pasikeitę svečiai nuo pat pradžių iniciatyvą paėmė į savo rankas, o lengvai pasivaikščioti atėję praėjusių metų vicečempionai gavo šaltą dušą ir jiems teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 81:84. Pirmuosius du kėlinius „Bangenė/Aivera“ neturėjo net teorinės galimybės pagalvoti apie pergalę, o „Adorma – roletai Jums“ ilsėtis išėjo pirmaudami 39:51. Trečiajame kėlinyje komandos žaidė lygiai, tačiau paskutiniame ketvirtyje „Adorma – roletai Jums“ per anksti patikėjo savo pergale. „Bangenė/Aivera“ tikrai ne ta komanda, su kuria žaidžiant galima atsipalaiduoti ir jie dar kartą tai įrodė paskutinėmis minutėmis sumažindami rezultatą iki 2 taškų. Visgi, sveiką kailį svečiai spėjo išnešti ir pradėti sezoną pergale. Pagrindiniais jos kalviais tapo Rimantas Daunys ir Titas Kručas, surinkę po 20 taškų, Eivydas Šukys pridėjo 15 taškų. „Bangenė/Aivera“ komandoje išsiskyrė Simonas Slivka, kuris pelnė 19 taškų, o 18 surinko Aivaras Mincė.