Nuobaudos iš praėjusio sezono

Didžiosios taurės finalo ketvertas

2019-05-06 23:14
Justas Četkauskas ir Ieva Šedurskaitė

Panevėžio krepšinio didžioji taurė pasiekė finišo tiesiąją. Pirmajame taurės pusfinalyje susitiko „Bangenė/Aivera“ ir BC „Žilvinas“ komandos. Deja, bet intriga čia išgaravo dar pirmajame kėlinyje. Praėjusių metų finalininkai per pirmąsias 10 minučių susikrovė saugią dviženklę persvarą, kuri leido antroje rungtynių dalyje kiek atsipūsti. Tad po nelabai rezultatyvių rungtynių „Bangenė/Aivera“ žengė į finalą, iškovodama pergalę rezultatu 66:46. Rezultatyviausiai tą vakarą žaidė Marius Grabskis, surinkęs 17 taškų. Kitame pusfinalyje akis į akį stojo principiniai varžovai KKK „Mindaugietis“ ir „Lauda Motors – Euforija“. Geriau startavo svečiai, tačiau kariai antrajame ketvirtyje parodė, kad lengva nebus. Visgi, puikų šturmą po ilgosios pertraukos surengusi „Lauda Motors – Euforija“ ir sugebėjusi kėlinį laimėti 9:17, sugebėjo išplėšti bilietą į taurės finalą. Jie karius paliko už nugaros rezultatu 75:85. Puikias rungtynes sužaidė Deividas Grigėnas ir Deividas Pogužinskas, pelnę po 24 taškus. Paaiškėjo mažojo finalo – BC „Žilvinas“ ir KKK „Mindaugietis“, bei finalo – „Bangenė/Aivera“ ir „Lauda Motors – Euforija“, poros.

Gegužės 3 dieną buvo sužaisti ir taurės finalai. Bronziniame mūšyje susitiko BC „Žilvinas“ ir KKK „Mindaugietis“. Čia kova užvirė nuo pirmųjų rungtynių minučių. BC „Žilvinas“ kaip reikiant išgąsdino varžovą, surengdamas spurtą ir laimėdamas atkarpą net 14:0. Visgi, toks jų išsišokimas buvo greitai nugesintas. Jau antrajame kėlinyje kariai į puolimą paleido savo puikiai pažįstamą ginklą – tritaškius metimus. Ketvirtis prasidėjo net 5 iš eilės pataikytais tolimais metimais. Į tai BC „Žilvinas“ tegalėjo atsakyti tik dvitaškiais, kas leido kariams persverti rezultatą į savo pusę ir įgyti persvarą. Po ilgosios pertraukos svečiai vėl kilo į šturmą ir susigrąžino persvarą į savo rankas, tačiau čia istorija dar kartą pasikartojo. Lemiamame kėlinyje kariai paleido dar vieną tiradą nuo tritaškio linijos, pataikė šešis tolimus šūvius, kas jiems atnešė pergalę rezultatu 90:81 ir bronzinius medalius. Rezultatyviausiai žaidė Marius Grabskis, surinkęs 32 taškus. Finale kartojosi praėjusių metų scenarijus, čia susitiko „Bangenė/Aivera“ ir „Lauda Motors – Euforija“. Intrigos rungtynėse tikrai netrūko, visos varžybos vyko taškas į tašką, o galiausiai komandoms teko žaisti pratęsimą. Pirmuosius du kėliniui komandos demonstravo lygų žaidimą ir ilsėtis žengė esant vos 2 taškų pranašumui „Lauda Motors – Euforija“ komandos naudai. Dar antrajame kėlinyje „Bangenė/Aivera“ smarkiai nukraujavo, kadangi jie prarado savo komandos žaidėją Beną Nakutį, kuris buvo priverstas palikti aikštelę dėl gautų nesportinės ir techninės pražangų, kuris per pusantro kėlinio spėjo pelnyti net 14 taškų. Visgi, šeimininkams pavyko panaikinti ir susikrauti tų pačių 2 taškų pranašumą į savi pusę per trečiąjį ketvirtį, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje degė lygybė – 60:60. Vis dėlto, „Bangenė/Aivera“ turėjo šansų iškovoti čempionų titulą per pagrindinį rungtynių laiką ir likus 8 sekundėms lemiamą tolimą metimą paleido daug patirties sukaupęs Aurimas Papučka, tačiau tąkart jam ranka sudrebėjo ir metimas tikslo nepasiekė. Pridėtos 5 minutės rezultatyvios buvo tik vienai komandai – „Lauda Motors – Euforija“, kurie pasiekė pergalę rezultatu 60:66 ir iškovojo aukso medalius. Rezultatyviausiai žaidė Deividas Pogužinskas, jo sąskaitoje 21 taškas. Taigi sveikiname didžiosios taurės nugalėtojus – „Lauda Motors – Euforija“ komandą.

Rungtynėms pasibaigus buvo išrinktas simbolinis geriausių finalo ketverto žaidėju penketukas:

Deividas Grigėnas - KKK „Mindaugietis“.

Marius Grabskis - BC „Žilvinas“.

Audrius Stašaitis - „Bangenė/Aivera“.

Deividas Pogužinskas - „Lauda Motors – Euforija“.

Darius Griškėnas - „Lauda Motors – Euforija“.

Geriausiu finalo ketverto žaidėju pripažintas Deividas Pogužinskas („Lauda Motors – Euforija“).