BC Jūsų panevėžys
2019-11-13 Techninė pražanga (suoliukas)

Fortūna
2019-10-14 Techninė pražanga (už vėlavimą į rungtynes)

Fortūna, Lauda Motors-Euforija- už vėlavimą pateikti paraiškas dalyvauti čempionate

Rėmėjai

Nuobaudos iš praėjusio sezono

Panevėžio krepšinio A lygoje prasidėjo ketvirtfinalio kovos

2017-05-01 10:30
Justas Četkauskas ir Ieva Šedurskaitė
Nuotr.:

Čempionų pergalė ketvirtfinalio starte ir tragiškas atkrintamųjų sekmadienis - 35 taškų skirtumas, keturių pergalė prieš penkis ir nepasirodę varžovai.

Pirmosios atkrintamųjų etapą jau ketvirtadienį išbandė „Bangenė/Aivera” ir „PKKSC - I (98)” komandos, kur serijoje iki 2 pergalių pirmąjį tašką įsirašė „Bangenė/Aivera”. Jau nuo pirmųjų minučių dominavo šeimininkai, kurie pirmąjį kėlinį laimėjo 20-16. Antrajame kėlinyje „Bangenė/Aivera” dar labiau įsibėgėjo ir ketvirtį laimėjo 13 taškų skirtumu, į didžiąją pertrauką išeidami su 17 taškų pranašumu 45:28. Jaunimas, suprasdamas, kad neturi ko prarasti, antrojoje rungtynių dalyje buvo aktyvesni bei bandė kabintis kovoje, tačiau varžovai greitai atstatydavo prarastą skirtumą. Paskutiniai du kėliniai vyko gana lygiai ir rungtynės baigėsi rezultatu 87:68. Šeimininkai demonstravo komandinį žaidimą, sugebėdami atlikti net 10 daugiau rezultatyvių perdavimų nei varžovai 27:17. Taip pat jie privertė daug dažniau pažeisti taisykles savo priešininkus, ir susikūrė net 23 progas pelnyti taškus nuo baudų mėtimo linijos, kai tuo tarpu Sporto centro auklėtiniai metė vos 5 baudas. Nesustabdomas nugalėtojų gretose buvo Tomas Petrošaitis, pelnęs 37 taškus, o „PKKSC - I (98)” komandoje išsiskyrė Evaldas Kazokaitis, surinkęs 21 tašką.

Tolimesnės ketvirtfinalio kovos persikėlė į sekmadienį, kur pirmieji į aikštę žengė „Bingo taksi” ir „BC Žilvinas” komandos. Čia kova virė vos pirmąsias 5 minutes, o likusį laiką šeimininkai tiesiog didino savo pranašumą. Pirmasis ketvirtis leido „Bingo taksi” komandai susikrauti dviženklį taškų pranašumą 22:12. Antrajame ketvirtyje „Bingo taksi” ir toliau tolo nuo savo varžovų, o po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. „BC Žilvinas” ir antrojoje rungtynių dalyje nerado būdų kaip rezultatyviai užbaigti savo atakas. Galutinis rungtynių rezultatas 81:46. Verta paminėti, jog abi komandos į atkrintamąsias susirinko lyg į eilines rungtynes - vos 6 prieš 7. „Bingo taksi” dominavo visose statistikos grafose- tiek pataikyme, tiek ypač kovoje dėl atšokusių kamuolių - 58:37. Rezultatyviausiai žaidė Audrius Žilinskas, surinkęs 20 taškų, varžovų gretose 16 taškų pelnė Mantas Klezys.

Paskutinėse sekmadienio rungtynėse susitiko „Akmenys” ir „Adorma- roletai Jums” komandos. Šiose rungtynėse intrigos tikrai netrūko. Antrajame kėlinyje netikėtą traumą patyrė vienas iš šeimininkų komandos lyderių - Tomas Rimša. Tačiau bėdos po vieną nevaikšto. Vos šešiese susirinkusi komanda, dar vieną savo žaidėją prarado trečiojo kėlinio pabaigoje- B. Nakutis buvo nubaustas penktąja asmenine pražanga ir buvo priverstas palikti aikštelę. Pilnos sudėties susirinkusi „Adorma - roletai Jums” komanda, nesugebėjo pasinaudoti jiems pakištu saldainiuku. Net trylika minučių žaidę 5 prieš 4, svečiai sugebėjo "blykstelti" užsidirbdami tik technines pražangas. Jiems niekaip nepavyko persverti rezultato svarstyklių į savąją pusę. Atakuodami "Adorma- roletai Jums" krepšininkai darė vaikiškas klaidas perdavinėdami vienas kitam kamuolius, nesugebėjo visos eilės atakų užbaigti taikliais metimais net iš po krepšio. Galutinis rungtynių rezultatas 74:67.  „Akmenys” įsirašo pirmąją pergalę šioje serijoje. Nors svečiai galingai žaidė po krepšiais ir sugebėjo laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių 58:32, tačiau puolime itin dažnai klydo - 27 klaidos prieš 16. Šeimininkai sugebėjo išprovokuoti net 27 varžovų pražangas dėl ko prie baudų metimų linijos stojo net 32 kartus, kai varžovai tai darė vos 7 kartus. Nugalėtojams po 22 taškus pelnė Mantas Matevičius ir Arnas Samalionis, o svečių gretose išsiskyrė Eivydas Šukys, surinkęs 18 taškų, bei Mantas Vaznonis, po krepšiais atkovojęs net 24 kamuolius.

Dar vienos sekmadienio rungtynės - neįvyko. „Lauda Motors - Euforija” nesulaukė savo varžovų aikštelėje. Karių krepšinio klubas „Mindaugietis” kiek netikėtai iškėlė baltą vėliavą, kuri reiškia serijos pabaigą 2:0. „Lauda Motors - Euforija” tiesiausiu ir lengviausiu keliu finaliniame ketverte.

Rodyti komentarus
Evaldas
Mindaugiečio komandos vadovas po nesėkmingų varžybų išreiškia nusivylimą savo komandos žaidėjais. Pareiškia, kad išformuoja komandą ir pasitraukia iš varžybų. Bet kituose turnyruose su tais pačiais žaidėjais toliau dalyvauja. Gal tiesiog nemoka pralaimėti?