Nuobaudos komandoms
Nuobaudos iš praėjusio sezono
Nuotr.:

Ilgasis savaitgalis baigėsi, A lygoje sužaistos net 7 rungtynės, kuriose netrūko staigmenų bei nusivylimų

Po krepšiais dominavusi „Adorma - roletai Jums” palaužė Sporto centro auklėtinius - Kiek netikėtai anksti prasidėjusios A lygos kovos startavo ketvirtadienį ir pirmieji šią savaitę į aikštę žengė „Adorma - roletai Jums” ir „PKKSC - I (1998)” komandos. Rungtynės prasidėjo labai rezultatyviai ir permainingai. Pirmajame ketvirtyje stipresni buvo „PKKSC - I (1998)”, kurie kėlinį laimėjo 24:26. Antrajame ketvirtyje vaizdas nesikeitė šeimininkų stovykloje, jie taip pat sėkmingai rinko taškus. Tuo tarpu Sporto centro auklėtiniai susidūrė su rimtomis problemomis puolime, kur sunkiai sekėsi rinkti taškus ir ketvirtį pralaimėjo tiesiog triuškinamai 28:11. Prasidedant antrajai rungtynių daliai šeimininkai turėjo susikrovę jau 15 taškų pranašumą ir pergalės paleisti neketino. Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose abi  komandos ir toliau demonstravo ganėtinai neblogą puolimą. Visgi, šiai dienai „Adorma - roletai Jums” buvo pajėgesnė įmesti daugiau šiose taškų lenktynėse ir šventė pergalę 100:84. Turbūt didžiausias ir pastebimiausias trūkumas Sporto centro auklėtiniams šiose rungtynėse buvo Roko Staškūno nebuvimas, kuris varžovams atvėrė daug laisvės po krepšiais, kovą dėl atšokusių kamuolių šeimininkai laimėjo daugiau nei užtikrintai 61 - 41. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 22 taškus pelnęs Eivydas Šukys, Sporto centro auklėtinių gretose išsiskyrė puikias rungtynes sužaidęs Titas Kručas, kuris surinko 29 taškus ir net 39 naudingumo balus.

„Akmenys” po permainingos kovos sugebėjo įveikti „Lauda Motors - Euforija” ir sustiprino savo galimybes užimti pirmąją vietą reguliariajame sezone - Penktadienį A lygoje į kovą stojo „Akmenys” ir „Lauda Motors - Euforija”. Nuo rungtynių pradžios aikštelėje virė kieta kova ir puiki atmosfera tiek žiūrovams tribūnose, tiek patiems žaidėjams. Rungtynių pradžia kiek sėkmingesnė buvo  „Akmenys” komandai, kuri pirmąjį ketvirtį laimėjo 24:12. Tiesa, antrasis ketvirtis jau vyko daug atkakliau, komandos didesnį dėmesį skyrė gynybai ir svečiai stabilizavę žaidimą sugebėjo minimaliu skirtumu laimėti antrąjį ketvirtį 12:14. Komandoms palikus aikštelę po dviejų ketvirčių švieslentėje degė 36:26, 10 taškų  „Akmenys” komandos pranašumas. Antroji rungtynių dalis sukėlė daug emocijų ir aistrų. Jau trečiajame kėlinyje „Lauda Motors - Euforija" priartėjo prie savo varžovų, tačiau vis pritrūkdavo lemtingo vieno ar dviejų metimų, jog perlaužtų žaidimo eigą. Prasidedant lemiama ketvirčiui švieslentėje degė 50:46 ir buvo aišku, kad šiose rungtynėse intrigos tikrai netrūks. Paskutinysis ketvirtis vyko labai permainingai, tačiau paskutinį tašką dėjo „Akmenys”, kurie sugebėjo iškovoti pergalę 65:64. „Akmenys” komandos stiprybė tądien buvo puikus Manto Matevičiaus žaidimas ir agresyvi gynyba, kur nuolat buvo galima pamatyti besidarbuojantį Beną Nakutį, kuris iš varžovų krapštė kamuolius tiesiog vieną po kito. Nugalėtojus į pergalę vedė Mantas Matevičius, surinkęs 24 taškus, varžovų gretose Tadas Buinauskas surinko 19 taškų.

„Bingo taksi” ir trečią kartą suklupo prieš „Bangenė/Aivera” komandą - Vėliausiose A lygos penktadienio rungtynėse į kovą stojo „Bingo taksi” ir „Bangenė/Aivera” komandos. Čia rungtynės buvo tarsi treniruotė prieš lemiamas kovas. Pirmojoje rungtynių dalyje aiškiai dominavo čempionai, kurie sugebėjo laimėti ir pirmąjį 17:20 ir antrąjį 18:24 kėlinius ir taip susikrauti 9 taškų pranašumą po pirmosios rungtynių dalies. Po pertraukos grįžusi  „Bingo taksi” visgi įrodė, jog dėl pergalės galima pakovoti ir laimėjo trečiąjį ketvirtį 21:14, taip sumažindami atsilikimą iki 2 taškų. Ketvirtasis ketvirtis vyko permainingai, likus mažiau nei 3 minutėms  „Bingo taksi”  ir vėl surengė spurtą ir susikrovė jau 3 taškų pranašumą, tačiau tada čempionai smeigė du tritaškius ir vėl viskas stojo į savo vėžes. Likusį laiką svečiai sužaidė drausmingai ir taip trečiąjį kartą šiame sezone privertė pasiduoti  „Bingo taksi” kolektyvą. Galutinis rungtynių rezultatas 72:79. Turbūt viena iš pralaimėjimo priežasčių buvo kova dėl atšokusių kamuolių ir Pauliaus Dėgenio dominavimas abiejose aikštelės pusėse. Nugalėtojus į priekį vedė 20 taškų surinkęs Paulius Dėgenis, varžovams Audrius Žilinskas pelnė 19 taškų.

Pergalingas čempionų savaitgalis - Sekmadienio A lygos rungtynes pradėjo „BC Žilvinas” ir „Bangenė/Aivera” komandos. Itin taikliai krepšį atakavę parėjusių metų čempionai šventę pergalę rezultatu 67:84. Svečiai į priekį įsiveržė nuo pirmos atakos ir beveik visą rungtynių laiką jautėsi padėties šeimininkai. Jau po pirmojo kėlinio „Bangenė/Aivera” susikrovė 4 taškų pranašumą. Visgi, antrasis ketvirtis buvo sugrąžinęs intrigos ir varžovai parodė, kad atsipalaiduoti šiose rungtynėse negalima. Kėlinio viduryje „BC Žilvinas” ne tik buvo pasiviję priešininkus, bet ir 3 taškais įsiveržė į priekį. Gaila, tačiau tai buvo vienintelis pasipriešinimas, kurį jiems pavyko sukelti. Kėlinio pabaigoje šeimininkams pavyko perimti rungtynių eigą į savo rankas ir išlaikyti 2 taškų skirtumą 34:38. Likusius du kėlinius „Bangenė/Aivera” tiesiog bėgo į priekį užbaigdami atakas tolimais metimais arba puikiu komandišku žaidimu. Būtent tai ir buvo vienas didžiausių skirtumų tarp komandų, kadangi „Bangenė/Aivera” padarė net 25 rezultatyvius perdavimus, kai varžovai sugebėjo atlikti tik 11. Taip pat, nugalėtojai demonstravo puikų dvitaškių pataikymą - 54,3 proc. bei ne taip jau prastai atakavo iš toli - 35,7 proc. Šįkart „BC Žilvinas” komandai pritrūko veržlumo, kadangi jie sugebėjo išprovokuoti vos 4 baudų metimus. Rezultatyviausias šeimininkų komandoje buvo Marius Grabskis, pelnęs 17 taškų bei atkovojęs 10 kamuolių, o nugalėtojams 32 taškus pridėjo Tadas Mincė.

„Akmenys” be jokios intrigos palaužė „Adorma - roletai Jums” komandą - Nespėję pasidžiaugti ketvirtadienį iškovota pergale „Adorma - roletai Jums” patyrė dar vieną pralaimėjimą nusileisdami „Akmenys” komandai. Šeimininkai pirmavo vos pirmas dvi rungtynių minutes, kol varžovai pelnė pirmuosius savo taškus ir išlygino rezultatą. Jau pirmasis kėlinys „Adorma - roletai Jums” buvo itin nerezultatyvus - vos 7 pelnyti taškai bei 19 praleistų. Antrajame kėlinyje vaizdas aikštelėje kiek stabilizavosi, tačiau „Akmenys” vis tiek padidino savo pranašumą dar 3 taškais - 27:42. Grįžus po ilgosios pertraukos scenarijus kartojosi ir svečiai dar labiau didino savo pranašumą užbaigdami kėlinį 17:24. Paskutinis ketvirtis buvo žaidžiamas kiek kitaip - „Akmenys” komandai labiau atsipalaidavus, o „Adorma - roletai Jums” labiau džiaugiantis krepšiniu. Šeimininkams pavyko laimėti ketvirtį net 27:19, tačiau tai tik sumažino didžiulį jų turėtą deficitą ir leido užbaigti rungtynes esant rezultatui 71:84. Šeimininkai šiose rungtynėse daug dažniau klydo -24 kartus, kai nugalėtojai padarė 17 klaidų. Taip pat „Adorma - roletai Jums” truko ir atsarginių žaidėjų indelio - vos 5 taškai, kai „Akmenys” komandos atsarginiai žaidėjai pelnė net 21 tašką. „Adorma - roletai Jums” komandoje puikias rungtynes sužaidė Andrius Ščevinskas, kuris pelnė net 26 taškus, o nugalėtojams 25 taškus surinko Mantas Matevičius.

Nesėkmingas „Bingo taksi” komandos savaitgalis tęsiasi - Dar vieną pralaimėjimą patyrė „Bingo taksi” komanda, šįkart pripažindami „Lauda Motors - Euforija” komandos pranašumą. Pagaliau šiek tiek intrigos sekmadienį atnešė šių dviejų komandų susitikimas, pasibaigęs šeimininkų pergale rezultatu 72:67. Jau pirmojo kėlinio pradžioje nei vienai komandai nepavyko susikrauti pranašumo ir paimti varžybas į savo rankas. Visgi, sėkmingiau kėlinį užbaigė šeimininkai, kurie jį laimėjo 24:17. Per anksti apsidžiaugę ir turbūt neįvertinę vos šešiese susirinkusių varžovų antrąjį kėlinį „Lauda Motors - Euforija” sugebėjo pralaimėti net 19 taškų skirtumu - 5:24, taip leisdami varžovams išeiti į ilgąją pertrauką net su 12 taškų persvara - 29:41. Po pertraukos sugrįžę šeimininkai buvo labiau susikaupę ir pradėjo artėti savo varžovų link. Ketvirtajame kėlinyje daugiau jėgų išsaugoję, likus 4 minutėms jie sugebėjo palaužti savo varžovus ir persverti rezultatą į savo pusę, kėlinį baigdami 22:8. Nors komandų taiklumas gana panašus, „Lauda Motors - Euforija” sugebėjo atkovoti daugiau kamuolių (52:44) ir išsireikalauti daugiau baudų metimų (14 ir 6). Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo Tadas Buinauskas, surinkęs 24 taškus, o „Bingo taksi” komandoje 21 tašką surinko Paulius Kripaitis.

„PKKSC - I (1998)” netikėtai skėlė antausį „KKK Mindaugietis”  komandai - Pirmadienio vakarą A netikėtą pergalė iškovojo „PKKSC - I (1998)” komanda įveikusi karių krepšinio klubą. Jau pirmajame kėlinyje Sporto centro auklėtiniai šovė į priekį ir ketvirtį užbaigė 29:17. Tačiau „KKK Mindaugietis” nėra ta komanda, kuri lengvai pasiduoda ir taip pralošusi pirmą ketvirtį antrajame rebilitavosi su kaupu 14:32. Prasidedant trečiajam ketvirčiui švieslentėje degė 43:49 - 6 taškų karių pranašumas. Antroje rungtynių dalyje dominavo gynybinis krepšinis, kur dažnai keitėsi pirmaujanti komanda. Likus daugiau nei minutei iki rungtynių pabaigos ir esant lygiam rezultatui 75:75 lemiamą spurtą organizavo Ugnius Paškauskas išvesdamas komandą į priekį. Kariams po tokio smūgio atsigauti ne be pavyko ir rungtynes pralaimėjo rezultatu 81:75. „KKK Mindaugietis” šį kartą itin prastai atakavo iš tolimos distancijos - 9 iš 41 metimai pasiekė tikslą bei komanda daugiau rėmėsi individualiai veiksmai lyginant su „PKKSC - I (1998)” ekipa. Sporto centro auklėtinius galima pagirti, kad pagaliau ir jie parodė, jog gali pataikyti. Rezultatyviai nugalėtojų gretose žaidė Šarūnas Kenešis, kuris surinko 22 taškus, varžovų gretose išsiskyrė 16 taškų pelnęs Domantas Varaškevičius.