BC Žilvinas
2019-10-15 Techninė pražanga (suoliukas)

Fortūna
2019-10-14 Techninė pražanga (už vėlavimą į rungtynes)

Fortūna, Lauda Motors-Euforija- už vėlavimą pateikti paraiškas dalyvauti čempionate

Rėmėjai

Nuobaudos iš praėjusio sezono

Sekmadienio pratęsimai bei kitos dvikovos

2017-04-03 18:21
Ieva Šedurskaitė ir Justas Četkauskas
Nuotr.:

Trileris su 50 minučių kovos - pirmosiose sekmadienio rungtynėse susitiko „KKK Mindaugietis ” ir „Akmenys” komandos. Rungtynių pradžia įrodė, jog beveik pilnos sudėties kariai nelinkę juokauti ir nuo pirmųjų minučių smogė bei laimėjo ketvirtį 20:8. Antrasis kėlinys jau buvo visiškai kitoks, kiek sėkmingiau gynyboje žaidę svečiai įrodė, jog taip lengva kaip pirmajame ketvirtyje tikrai nebus. Antrasis kėlinys baigėsi 12:17, šįkart „Akmenys" komandos naudai. Po pertraukos grįžusios komandos žaidė apylygiai ir karių turėtas pranašumas per trečiąjį ketvirtį ištirpo iki 3 taškų. Nors ketvirto kėlinio pradžia prasidėjo šeimininkų spurtu, kai jie grįžo prie dviženklio skirtumo, visgi tai truko neilgai. Po 3 minučių tylos „Akmenys“ spurtavo ir likus 19 sekundžių išlygino rezultatą. Paskutinė ataka baigėsi nerezultatyviai, tad komandos keliavo į pirmąjį sekmadienio pratęsimą, rezultatui esant 61:61. Pirmosios 5 papildomos minutės, palyginus su kėliniais, buvo itin rezultatyvios, pratęsimas sužaistas 11:11. Čia nei viena komanda nebuvo stipriai įsiveržusios į priekį. Per paskutinę savo ataką „KKK Mindaugietis“ sugebėjo sukurti progą M. Gūrai išmesti tolimą metimą, kuris pasiekė tikslą ir komandas nuvedė į dar vieną pratęsimą. Kariai dar ketvirto kėlinio pradžioje prarado kelis savo žaidėjus dėl 5 asmeninių pražangų, kas ypač pasijautė paskutinėse 5 minutėse. Čia daugiau jėgų turėjo „Akmenys“, kurie sugebėjo pratęsimą laimėti dvigubai – 7:14, ir švęsti pergalę rezultatu 79:86. Pagal tokį žaidimo laiką gana nerezultatyviose rungtynėse – ypač didelis atkovotų kamuolių skaičius. Čia kariai nusileido net 49:71, kas turbūt buvo viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių. Tai lėmė ir tai, kad „Akmenys“ sugebėjo pelnyti net 22 taškus antru bandymu, kai šeimininkai vos 2. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse žaidė Domantas Varaškevičius, pelnęs 26 taškus, nugalėtojams Mantas Matevičius pridėjo 28 taškus bei 14 atkovotų kamuolių.

Principinė kova – taip galima vadinti dviejų Panevėžio krepšinio A lygos grandų mūšį. Visgi, šį kartą „Bangenė/Aivera” turėjo pripažinti „Lauda motors - Euforija” komandos pranašumą. Jau pirmasis ketvirtis parodė, jog čempionų laukia labai rimtas išbandymas, kurį jie pralaimėjo 19:21. Antrajame kėlinyje stipresni ir vėl buvo „Lauda motors - Euforija” komandos atstovai 15:19. Prasidedant antrajai rungtynių daliai komandas skyrė tik 6 taškai, bet trečiasis ketvirtis buvo lemtingas. Puikią gynybą ir ganėtinai gerą puolimą pademonstravę svečiai laimėjo ketvirtį 7:21 ir taip jau trečiajame kėlinyje buvo aišku, kas tądien iškovos pergalę ir įsirašys svarbius taškus. Ketvirtas kėlinys buvo tarsi formalumas ir „Lauda motors - Euforija” iškovojo pergalę rezultatu 55:74. Šiose rungtynėse turbūt opiausia čempionų problema buvo kova dėl atšokusių kamuolių ir aukštaūgių nebuvimas rungtynėse. Nugalėtojus į priekį vedė Devidas Pogužinskas, sužaidęs nuostabias rungtynes, jo sąskaitoje 28 taškai ir 39 naudingumo balai. „Bangenė/Aivera” komandą kaip jau įprasta šiame sezone į priekį traukė Tadas Mincė, surinkęs 19 taškų.

Eilinė nesėkmė - taip galima pavadinti dar vieną „PKKSC-I (1998)” pralaimėjimą. Šįkart jie nusileido „BC Žilvinas” komandai rezultatu 92:75. Intriga laikėsi du kėlinius, kur pirmaujanti komanda keitėsi 5 kartus ir tiek pat kartų rezultatas buvo lygus. Pirmasis kėlinys sužaistas 22:27, kur nedidelį pranašumą sugebėjo susikrauti jaunimas. Antrajame kėlinyje šeimininkams pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą ir užbaigė pirmąją rungtynių dalį rezultatu 39:42. Nors „BC Žilvinas” buvo vos šešiese, atrodo, kad jie išsaugojo daugiau jėgų ir grįžę po ilgosios pertraukos šovė į priekį net neatsigręždami. Palaipsniui vis didinant pranašumą šeimininkai laimėjo trečiąjį kėlinį 11, o ketvirtąjį kėlinį 9 taškų persvara. Didžiausias komandų skirtumas šiose rungtynėse, tai kova dėl atšokusių kamuolių bei pražangos. „BC Žilvinas” tiesiog dominavo po krepšiais, kur atkovojo 60 kamuolių, kai priešininkai sugriebė vos 30. Taip pat didelis skirtumas pražangų skaičiuje, Sporto centro auklėtiniai patys prasižengė net 25 kartus bei leido mesti 33 baudas, o „BC Žilvinas” taisykles pažeidė vos 7 kartus ir varžovams leido mesti tik 2 baudos metimus. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantas Klezys, surinkęs 31 tašką bei atkovojęs 14 kamuolių, „PKKSC - I (1998)” komandoje 23 taškus pelnė Titas Kručas.