BC Žilvinas
2019-10-15 Techninė pražanga (suoliukas)

Fortūna
2019-10-14 Techninė pražanga (už vėlavimą į rungtynes)

Fortūna, Lauda Motors-Euforija- už vėlavimą pateikti paraiškas dalyvauti čempionate

Rėmėjai

Nuobaudos iš praėjusio sezono

A lygoje netikėtos ir sudėtingos pergalės

2017-03-28 22:04
Justas Četkauskas ir Ieva Šedurskaitė
Nuotr.:

„BC Žilvinas” ir „Adorma - roletai Jums” netikėtos komandų pergalės, nutraukta „Akmenys” pergalių serija ir šešiese išsigelbėję„Bingo taksi”

„BC Žilvinas“ atgimimas – sekmadienio kovas A lygoje pradėjo „Lauda motors – Euforija“ ir „BC Žilvinas“ komandos. Rungtynės prasidėjo 8:0 šeimininkų spurtu, tačiau ilgai laukti neteko ir svečiai ėmė vytis varžovus. Pirmojo ketvirčio pabaigoje įsibėgėjęs „BC Žilvinas“ sugebėjo netgi laimėti ketvirtį 18:19. Įsibėgėjusius svečius nebuvo taip lengva sustabdyti, jie laimėjo ir antrąjį ketvirtį 14:20 ir į didžiąją rungtynių pertrauką išėjo turėdami 7 taškų pranašumą. Antroji rungtynių dalis klostėsi labai permainingai, vos tik prasidėjus trečiajam ketvirčiui „Lauda motors – Euforija“ pasivijo varžovus ir žaidimas klostėsi labai apylygiai. Lemiame ketvirtyje, daugiau jėgų išsaugoję geresnį žaidimą demonstravo „BC Žilvinas“, kuris sugebėjo paskutinę 6 minučių atkarpą laimėti 8:17 ir taip iškovoti pergalę rezultatu 64:72. Įdomus faktas, jog šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi 9 kartus ir 5 kartus rezultatas buvo lygus. „BC Žilvinas“ komandos pergalę daugiausiai nulėmė puikus tritaškių taiklumas (10/24, 41.7 proc.) ir atkovoti kamuoliai, kuriuos jie laimėjo 46:34. Tiesa, svečius į neviltį varė Žygimantas Šimonis, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs net 17 kamuolių. Nugalėtojų gretose Justinas Pomeckis surinko 19 taškų.

Puikus čempionų startas sustabdė „Akmenys“ komandos 11 pergalių iš eilės seriją – antrose A lygos rungtynėse į kovą stojo du čempionato lyderiai, tai „Akmenys“ ir „Bangenė/Aivera“ komandos. Jau rungtynių pradžia įrodė, kas visgi tądien stipresni. Daugiau nei 8 minutes „Bangenė/Aivera“ neprametusi nei vienio metimo iš žaidimo sugebėjo laimėti pirmąjį kėlinį 14:35. Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nesikeitė ir madas toliau demonstravo čempionai, laimėdami ir antrąjį ketvirtį rezultatu 16:22. Po pertraukos grįžę „Akmenys“ šiek tiek stabilizavo žaidimą ir trečiąjį kėlinį sugebėjo laimėti 17:13, tačiau tai buvo viskas ką jie sugebėjo nuveikti šį sekmadienį. Paskutinis ketvirtis taip pat laimėtas čempionų 14:18 ir iškovota pergalė 27 taškų skirtumu, 61:88.  Vienas iš labiausiai pastebimų dalykų šiose varžybose tai dvitaškiai metimai, kuriuos čempionai metė puikiai (23/40, 58 proc.), ko nebūtų galima pasakyti apie komandą „Akmenys“ (17/44, 39 proc.). Taip pat puikiai sustabdytas Tomas Rimša. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Audrius Stašaitis, surinkęs 19 taškų, varžovų gretose po 16 surinko Benas Nakutis ir Mantas Matevičius.

Robertinas Vilimas savo komandai nukalė pergalę prieš „KKK Mindaugioetis“ – paskutinėse sekmadienio A lygos rungtynėse susitiko „Adorma – roletai Jums“ ir „KKK Mindaugietis“ komandos. Ganėtinai rezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse pirmajame ketvirtyje stipresni buvo  kariai 21:25. Antrajame ketvirtyje įvyko savotiškas rungtynių lūžis, kada šeimininkai sugebėjo ketvirtį laimėti net 28:10 ir susikrauti 14 taškų pranašumą prieš antrąją rungtynių dalį. Trečiasis ketvirtis kariams nežadėjo nieko naujo ir šeimininkai tik didino pranašumą, kuris prieš lemiamą ketvirtį siekė 20 taškų. Prasidedant paskutiniajame kėliniui  „KKK Mindaugietis“ dar bandė atsitiesti, tačiau „Adorma – roletai Jums“ tą dieną kariams buvo per kietas riešutėlis. Galutinis rungtynių rezultatas 80:67. Šiose rungtynėse šeimininkų stiprybė ir vėl buvo komandinis žaidimas, atlikti net 23 rezultatyvūs perdavimai, lyginant su kariais, jų sąskaitoje tik 13. Puikias rungtynes sužaidęs Robertinas Vilimas su 26 pelnytais taškais savo komandoje buvo rezultatyviausias, varžovų gretose Domanatas Varaškevičius surinko 22 taškus.

„PKKSC – I (1998)“ rungtynių pabaigoje išleido pergalę iš savo rankų – vienintelėse pirmadienio A lygos rungtynėse trečią kartą šiame sezone susitiko „PKKSC – I (1998)“ ir „Bingo Taksi“ komandos. Ypač rezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse Sporto centro auklėtiniai uraginišku puolimu tiesiog varė į neviltį vos šešiese susirinkusius varžovus - 28:23.  Antrajame kėlinyje vaizdas pasikeitė kardinaliai, komandos pradėjo žaisti kur kas klampesni žaidimą ir čia jau stipresni buvo svečiai laimėję ketvirtį 12:21. Prasidedant antrajai rungtynių daliai 4 taškų pranašumą turėjo „Bingo Taksi“. Pastarieji trečiajame ketvirtyje sugebėjo išlaikyti vis dar minimalų vieno metimo atstumą. Paskutinysis kėlinys klostėsi išties dramatiškai. Kėlinio pradžioje puikiai spurtavę Sporto centro auklėtiniai susikrovė dviženklį pranašumą. Visgi, toks jaunimo spurtas vidury kėlinio tarsi atsimušė į sieną ir likusią atkarpą pralaimėjo net 0:16 tai užbaigdami varžybas 66:72. „Bingo taksi” tiesiog dominavo po krepšiais laimėdami kovą dėl atšokusių kamuolių net 37:62, taip pranokdami Sporto centro auklėtinius ir pelnant taškus antru bandymu, vos 4 taškai prieš 24. Rezultatyviausiai „PKKSC - I (1998)” komandoje žaidė Evaldas Kazokaitis, pelnęs 20 taškų, o nugalėtojams 23 taškus pelnė Audrius Žilinskas, o Andrius Ališauskas pelnė 20 taškų ir atkovojo 24 kamuolius.