BC Žilvinas
2019-10-15 Techninė pražanga (suoliukas)

Fortūna
2019-10-14 Techninė pražanga (už vėlavimą į rungtynes)

Fortūna, Lauda Motors-Euforija- už vėlavimą pateikti paraiškas dalyvauti čempionate

Rėmėjai

Nuobaudos iš praėjusio sezono

A lygos savaitės apžvalga

2017-03-13 18:13
Ieva Šedurskaitė ir Justas Četkauskas
Nuotr.:

Skęstantis „BC Žilvinas”, ilgai miegoję „Bingo taksi” ir nelengvas pirmadienio mūšis

„KKK Mindaugietis” išbarstė 27 taškų pranašumą, tačiau pergalės iš savo rankų neišleido - pirmose sekmadienio A lygos rungtynėse ant parketo žengė „KKK Mindaugietis” ir „Bingo Taksi” komandos. Pirmasis ketvirtis prasidėjo kaip visada šių dviejų komandų akistatoje kovingai ir apylygiai, tačiau jau pirmojo ketvirčio viduryje „KKK Mindaugietis” spurtavo ir kėlinį baigė turėdami 11 taškų pranašumą 24:13. Antrajame ketvirtyje „Bingo Taksi” ir toliau nerodė jokių gyvybės ženklų puolime, o gynyboje kariai buvo tiesiog greitesni ir taiklesni. Abi komandos į didžiąją pertrauką išėjo ilsėtis švieslentėje degant 50:27. Trečiais kėlinys prasidėjo ir vėl šeimininkų spurtu 4:0, tačiau tai buvo viskas ką šiame ketvirtyje „KKK Mindaugietis” sugebėjo prieš pabudusį „Bingo Taksi” puolimą ir puikią gynybą. Svečiai spurtavo 2:20 ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė jau vos 9 taškai. Paskutiniame kėlinyje aistrų ir kietos kovos tikrai netrūko, sužaidus daugiau nei 5 minutes komandas skyrė vos 5 taškai, tačiau lemiamu momentu svečiai nesugebėjo taikliai užbaigti savo atakų, o kariai geras progas pavertė taškai ir iškovojo pergalę rezultatu 72:65. Pagrindinė karių pergalės priežastis - daug veržlesnis žaidimas, kuriuo jie sugebėjo išprovokuoti net 25 varžovų pražangas, patys pažeisdami taisykles vos 16 kartų. Tai lėmė ir komandų mestų baudų santykį 25 prieš 5 metimus. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Aretas Strelčiūnas, sugebėjęs surinkti net 21 tašką (24 naudingumo balai), o „Bingo Taksi” komandoje 22 taškais pasižymėjo Andrius Žilinskas.

Bedantis „BC Žilvinas” puolimas - taip galima apibūdinti antras sekmadienio A lygos rungtynes, kur „Akmenys” tiesiog sutriuškino „BC Žilvinas” komandą rezultatu 41:76. Jau nuo rungtynių pradžios „BC Žilvinas” sunkiai rado kelius kaip pelnyti taškus, o jų varžovai „Akmenys” demonstravo išties neblogą komandinį žaidimą. Pirmasis ketvirtis svečių laimėtas daugiau nei užtikrintai 6:25, antrajame ketvirtyje vaizdas nesikeitė ir tik didėjo „Akmenys” komandos pranašumas. Pasibaigus dviems kėliniams „BC Žilvinas” komandos kolektyvą jau slėgė net 31 taško deficitas 15:46. Antroji rungtynių dalis buvo tarsi formalumas. Trečiajame ketvirtyje „BC Žilvinas” dar parodė gyvybės ženklus ir sugebėjo jį laimėti 13:10, tačiau „Akmenys” paskutiniame ketvirtyje nusprendė galutinai dėti tašką ir rezultatyviai sužaistas paskutinis ketvirtis jiems leido švęsti pergalę. Tokią triuškinančią „BC Žilvinas” nesėkmę daugiau ar mažiau nulėmė ypač prastas pataikymo procentas ir kova dėl atšokusių kamuolių, kurią „Akmenys” laimėjo net 61:38. Nesulaikomai ir vėl nugalėtojų gretose rungtyniavo Tomas Rimša, surinkęs 31 tašką ir atkovojęs 18 atšokusių kamuolių (35 naudingumo balai). „BC Žilvinas” ekipoje rezultatyviausiai žaidė Rytis Sankauskas, surinkęs 11 taškų.

Dar viena „Lauda Motors-Euforija” pergalė - pirmadienį pasibaigė dar vienas A lygos turas. Čia „Lauda Motors-Euforija” šventė pergalę rezultatu 76:66 prieš „PKKSC-I (98)”. Pirmasis kėlinys vyko gana apylygiai, nei vienai komandai nepavyko greitai pabėgti į priekį. Visgi, antrajame kėlinyje šeimininkai spurtavo ir padidino savo pranašumą 10 taškų, taip išeidami į ilgąją pergalę esant rezultatui 41:28. Prasidedant trečiajam kėliniui Sporto centro auklėtiniai kilo į šturmą ir sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki 5 taškų pasibaigiant kėliniui. Paskutiniame ketvirtyje „PKKSC-I (98)” ne tik pasivijo savo varžovus bet ir buvo minimalia persvara išsiveržę į priekį. Visgi, patirtis padarė savo ir ketvirto kėlinio pabaigoje pabėgo tolyn dviženkliu skirtumu. Abi komandos metė beveik vienodu taiklumu iš žaidimo, tačiau mestų baudų skaičius stipriai skiriasi. Jaunieji krepšininkai daug dažniau baudomis stabdė savo varžovus taip suteikdami net 34 šansus pelnyti taškus nuo baudų metimų linijos, patys gaudami tik 15 tokių progų. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Ernestas Žiaugra, kuris pelnė 25 taškus, o svečių komandoje rezultatyviausias buvo Ignas Jonušys, surinkęs 20 taškų.