Nuobaudos komandoms
Nuobaudos iš praėjusio sezono
Nuotr.:

D. Liberio metimas su sirena, B. Nakučio tolimų metimų gausa, išvarytas kapitonas ir čempionų pamokos "Bingo Taksi" komandai

Tolimas šūvis – sekmadienio A lygos turą pradėjo „Adorma – roletai Jums“ ir „Lauda Motors – Euforija“ komandos. Į šias rungtynes abi komandos susirinko tikrai ne pačių pajėgiausių sudėčių. Šeimininkai į aikštelę išbėgo vos 6, jų varžovai 8. Pirmasis ketvirtis šiose ankstyvose sekmadienio rungtynėse buvo sužaistas taikiai 19:19.  Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje beveik nesikeitė, žaidimas vyko labai lygiai ir nuolat svyravo tai į vieną tai į kitą pusę. Visgi, į didžiąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis esant 3 taškų „Lauda motors – Euforija“ komandos pranašumui 34:37. Po pertraukos grįžę šeimininkai pasiduoti neketino ir trečiąjį ketvirtį laimėjo 18:13 bei įgijo jau sau 2 taškų pranašumą. Lemiamas ketvirtis klostėsi tikrai dramatiškai, rungtynių pabaiga tarsi iš vadovėlio kaip reikia pralaimėti rungtynes. Likus mažiau nei 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos, šeimininkai jau praktiškai pergalę turi savo rankose, bet tada jie stoja mesti dviejų baudų pirmaudami 65:64. Pirmoji bauda skrieja pro šalį, o antroji netikėtai įkrenta į krepšį ir svečiai gauna paskutinį šansą, kuriuo jie ir pasinaudoja. Domas Liberis pataiko tritaškį su sirena ir „Lauda motors – Euforija“ iškovoja įspūdingą pergalę rezultatu 66:67. Pagrindinis faktorius, kodėl „Adorma – roletai Jums“ nepavyko iškovoti pergalės turbūt lyderių trūkumas ir sunkiai sustabdomas Ernestas Žiaugra kuris nugalėtojams pelnė 22 taškus. Svečių ekipoje išsiskyrė Eivydas Šukys surinkęs 25 taškus. Po šių rungtynių „Lauda motors – Euforija“ pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą, o jų varžovai lieka septinti.

„Bangenė/Aivera“ ir antrą kartą palaužė „Bingo Taksi“ – rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo „Bingo Taksi“ kuri nerezultatyviame pirmajame ketvirtyje įgijo 7 taškų pranašumą 17:10. Antrasis ketvirtis jau vyko šiek tiek rezultatyviau, o ir čempionai pradėjo pataikyti tritaškius metimus kurių jiems nepavyko įmesti rungtynių pradžioje. Pasibaigus pirmajai žaidimo pusei, abi komandos išėjo ilsėtis esant 4 taškų „Bingo Taksi“ pranašumui 33:29. Antroji rungtynių pusė prasidėjo svečių dominavimu, kurie trečiąjį kėlinį sužaidė puikiai ir varžovams nepaliko jokių vilčių. Prasidedant lemiamam ketvirčiui priekyje buvo jau Bangenė/Aivera 43:50. Ketvirtasis ketvirtis vyko labai rezultatyviai, kurio pabaigoje „Bingo Taksi“ dar bandė pakovoti pergalės, bet turbūt susirinkus šešiese prieš čempionus nėra jau taip paprasta iškovoti pergalę. Galutinis šių rungtynių rezultatas 68:72 „Bangenė/Aivera“ komandos naudai. Rungtynių nugalėtoją galima sakyti, jog nulėmė ganėtinai geras svečių pataikymo procentas 58 proc. kai „Bingo Taksi“ atakavo vos 44 proc. taiklumu. Taip pat „Bangenė/Aivera pataikė net 10 tritaškių, o jų varžovai vos 3. Ir aišku trumpas atsarginių žaidėjų suolelis turėjo nemažai įtakos galutiniam rezultatui. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Andrius Čybas surinkęs 21 tašką, varžovų gretose 22 pelnė Justas Četkauskas. Po šios pergalės „Bangenė/Aivera lieka antroje lentelės vietoje, o „Bingo Taksi“ krenta į ketvirtąją vietą užleisdami trečiąją vietą „Lauda motors – Euforija“ komandai.

Išvarytas kapitonas ir skaudi nesėkmė – susitikime tarp „BC Žilvinas“ ir „KKK Mindaugietis“ jau nuo rungtynių pradžios netrūko staigmenų. „BC Žilvinas“ puikiai startavo šiose rungtynėse ir dėka puikaus žaidimo sugebėjo įžiebti ugnį varžovų stovykloje, kur kiek netikėtai jau pirmajame ketvirtyje karių kapitonas Ovidijus Jurinas paliko savo komandą. Toks sukrėtimas „KKK Mindaugietis“ ekipai kainavo triuškinančiai pralaimėtą pirmąjį ketvirtį 30:13. Po tokio nokdauno, antrajame kėlinyje kariai parodė charakterį ir sužaidė puikų atsakomąjį ketvirtį, kurį jie laimėjo 26:33 ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis esant 10 taškų skirtumui 56:46. Po pertraukos aikštelėje vėl dominavo šeimininkai kurie į dar vieną nokdauną pasiuntė karių komandą, kuriai šį kartą stabilizuoti situacijos jau taip ir ne be pavyko. Paskutinysis kėlinys buvo tik formalumas kurį puikai sutvarkę „BC Žilvinas“ komandos atstovai, visiškai privertė kapituliuoti „KKK Mindaugietis“ komandą 105:70. Pralaimėjimų priežasčių svečiams buvo išties daug, bet turbūt vaizdas aikštelėje būtų buvęs visai kitoks esant karių pagrindiniams žaidėjams po krepšiu.  Tai galima matyti ir atkovotų kamuolių grafoje, kur „BC Žilvinas“ kovą laimėjo net 65 – 29. Rezultatyviausiai šeimininkų gretose rungtyniavo Justinas Pomeckis pelnęs 26 taškus, kariams Renatas Samulionis surinko 23 taškus. „KKK Mindaugietis“ po šio pralaimėjimo lieka šeštoje turnyrinės lentelės vietoje, o „BC Žilvinas“ penktoje.

Pirmadienio saldainiukas – paskutinėse A lygos turo varžybose pasipylė tritaškių lietus, po kurio pergalę šventė „Akmenys“. Susirinkusiems žiūrovams tai buvo puiki proga pasidžiaugti gražiu krepšiniu bei garsiai paūžti tribūnuose.  Rungtynės prasidėjo lygia varžovų kova, kur po kelių minučių „PKKSC – I (98)“ įsiveržė į priekį ir kontroliavo varžybų eigą pusantro kėlinio. Varžovai negalėjo apsiginti nuo veržlių jaunimo prasiveržimų po krepšiu, nors į jų tolimus metimus jie sugebėjo atsakyti savo tolimais metimais. Pirmasis kėlinys baigėsi 21:18 šeimininkų naudai. Antrojo kėlinio viduryje iš žiemos miego pabudo „Akmenys“ komandos vienas iš lyderių – Tomas Rimša. Iki tol pelnęs vos kelis kartus ir gavęs „papeikimų“ iš komandos draugų, jis prisiminė, kad turi ilgas rankas ir pradėjo kovoti dėl kamuolių, taip pat prisiminė, kad šiame žaidime reikia mesti į krepšį. Du kėlinius vyko tolimų metimų dvikova, kur Sporto centro auklėtiniai dar karts nuo karto įmaišydavo dvitaškių metimų. Į ilgąją pertrauką komandos žengė esant rezultatui 40:43 „Akmenys“ komandos naudai, kai tuo tarpu abu komandos buvo pataikiusios jau 17 tolimų metimų. Atrodė, kad varžybas laimės tie, kurie ir toliau taip pat puikiai pataikys. Ilgesnį suolelį turėję svečiai sugebėjo išsaugoti daugiau jėgų ir išlaikyti puikų pataikymo procentą. Rungtynių laikui einant į pabaigą „PKKSC – I (98)“ komandos metimai vis rečiau pasiekdavo tikslą, tad varžovai po truputį vis tolo. Nors galima teigti, kad „Akmenys“ taip ir negalėjo ramiai atsikvėpti ir atsipalaiduoti. Rungtynės baigėsi rezultatu 71:92, svečių naudai. Puikias rungtynes šeimininkų gretose sužaidė Titas Kručas, kuris pelnė 26 taškus, varžovų gretose Benas Nakutis pataikė net 8 tolimus metimus iš 9 ir iš viso pelnė 28 taškus bei buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas. Kaip jau minėjome, pagrindinis komandų skirtumas buvo pataikymo procentas: „PKKSC – I (98)“ – 35 proc., „Akmenys“ – 49 proc., beje tritaškius metimus jie metė net 47 proc. taiklumu. Po šių rungtynių „Akmenys“ ir toliau išlieka lyderių pozicijoje – pirmoje lentelės vietoje, o Sporto centro auklėtiniai lieka paskutiniai. Visgi, lentelės dugnas metė puikų iššūkį lyderiams.