BC Žilvinas
2019-10-15 Techninė pražanga (suoliukas)

Fortūna
2019-10-14 Techninė pražanga (už vėlavimą į rungtynes)

Fortūna, Lauda Motors-Euforija- už vėlavimą pateikti paraiškas dalyvauti čempionate

Rėmėjai

Nuobaudos iš praėjusio sezono

A lygos savaitės apžvalga

2017-02-11 09:31
Justas Četkauskas ir Ieva Šedurskaitė
Nuotr.:

„Akmenys“ ir toliau neklumpa - šį sekmadienį pirmieji kovas pradėjo „Akmenys“ susitikdami su amžinais varžovais „KKK Mindaugietis“ komanda. Tai buvo jau 8 iš eilės „Akmenys“ komandos pergalė. Kaip ir buvo galima tikėtis, kova virė tiek tarp komandos vadovų, tiek tarp žaidėjų. Rungtynių pradžioje, kaip jau darosi būdinga, komanda „Akmenys“ tiesiog pasiunčia varžovus į nokdauną. Taip atsitiko ir šiose rungtynėse, pirmąjį ketvirtį šeimininkai laimėjo 24:7. Antrasis ketvirtis prasidėjo ir vėl sėkmingesniu „Akmenys“ komandos žaidimu ir jau 13 rungtynių minutę komandas skyrė 20 taškų persvara 30:10. Visgi, baiginėjantis pirmajai rungtynių pusei, dvi „KKK Mindaugietis“ techninės pražangos tarsi pažadino komandą kilti į kovą ir į pertrauką komandos išėjo ilsėtis esant 12 taškų skirtumui 40:28. Trečiasis ketvirtis vyko gan lygiai ir vienu momentu jau atrodė, kad „KKK Mindaugietis“ komanda tądien jau nebeturi jokių šansų pakovoti dėl svarbaus taško. Prasidedant paskutiniam lemiamam ketvirčiui komandas skyrė 15 taškų. Kariai pademonstravo charakterį ir privertė rimtai sunerimti varžovus, kai likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė vos 1 taškas, bet lemiamu momentu „Akmenys“ pademonstravo savo galią ir spurtuodami 7:0 iškovojo svarbią pergalę 74:69. Eilinį kartą rungtynėse didelį vaidmenį suvaidino Tomas Rimša, kurį kariams sunkiai sekėsi stabdyti. Taip pat viena iš karių pralaimėjimų priežasčių buvo daugybė klaidų, net 21 bei daug netaiklių tritaškių metimų iš pakankamai gerų padėčių. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse žaidė Renatas Samulionis, pelnęs 29 taškus, priešininkų stovykloje 27 surinko Tomas Rimša. Po šios pergalė Akmenys pakilo į pirmąją turnyrinės lentelės vietą, o kariai turi tenkintis vos penktąją.

Svarbi „Bingo taksi“ pergalė - antrose šios savaitės A lygos rungtynėse, susitiko „Adorma - roletai Jums“ ir „Bingo taksi“ komandos. Šiose rungtynėse jau nuo rungtynių pradžios „Bingo taksi“ atrodė kur kas tvirčiau ir užtikrinčiau. Pirmasis ketvirtis baigėsi 15:22. Antrajame ketvirtyje vaizdas nesikeitė ir svečiai tik tolo nuo savo varžovų, tad į pertrauką abi komandos išėjo ilsėtis švieslentėje degant rezultatui 26:38. Po pertraukos „Adorma - roletai Jums“ ir toliau nerado savo tikrojo žaidimo, o „Bingo taksi“ dar labiau didino savo pranašumą. Prasidedant paskutiniajam kėliniui komandas skyrė 16 taškų skirtumas. Paskutinysis ketvirtis buvo tarsi formalumas, tiesa, šeimininkai sugebėjo jį laimėti 20:16, bet pergalės „Bingo taksi“ iš savo rankų neišleido ir galutinis rungtynių rezultatas 67:79. Priežastys nulėmusios tokį vangų šeimininkų žaidimą buvo kaip jau įprasta prastas pataikymo procentas iš trijų taškų zonos, vos 26 proc., „Bingo taksi“ tuo tarpu atakavo kur kas geriau nei įprasta – 42 proc. Rezultatyviausiai šiose rungtynėse rungtyniavo Tautvydas Nevronis, surinkęs 18 taškų, varžovų gretose su 13 taškų išsiskyrė Gytis Čiokštinas. Po šios pergalės „Bingo taksi“ vėl rikiuojasi 3 turnyrinės lentelės vietoje, o“ Adorma - roletai Jums“ lieka 7 lentelės vietoje.

Nervingas čempionato favoritų derbis - paskutinėse sekmadienio rungtynėse A lygoje į aikštelę žengė Lauda Motors - Euforija ir Bangenė/Aivera komandos. Ši kova iš anksto žadėjo daug intrigos – taip ir buvo. Nors komandos susirinko ne pačių pajėgiausius sudėčių, visgi jėgos buvo gana lygios. Jau pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 13:10 šeimininkų naudai. „Lauda motos – Euforija“ ir antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą į savo rankas iu sugebėjo ketvirtį laimėti net 20:9, tai išeidami į ilgąją pertrauką turėdami net 17 taškų persvarą. Trečiasis kėlinys apvertė krepšinį 180 laipsniu ir žaidimas vyko priešinga kryptimi, „Bangenė/Aivera“ laimėjo ketvirtį 9:24 taip sumažindama skirtumą vos iki 2 taškų ir sugrąžindama intrigą į rungtynes. Paskutinis ketvirtis vyko taškas į tašką ir čia pergalė lėmė tai, kas buvo taiklesni paskutinėmis atakomis. „Bangenė/Aivera“ nesugebėjo paskutinėse savo atakose pelnyti taškų, o likus vos 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos  A. Mackevičius pataikė dvitaškį metimą, kuris užtikrino šeimininkų pergalę. „Bangene/Aivera“ tolimos atakos per likusias sekundes surengti nesugebėjo ir pergalę rezultatu 56:53 šventė „Lauda motors – Euforija“. Svečiai daug geriau metė baudos metimus – 83 proc. prieš 14 proc., tačiau nugalėtojai pataikė keliais dvitaškiai bei tritaškiai daugiau ir to  pakako pergalei.  Visose kitose srityse komandos buvo gana lygios ir vertos viena kitos.  Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Deividas Pogužinskas – 13, o svečių gretose 15 pelnė Tadas Mincė. Po šių rungtynių „Lauda motors – Euforija“ užima ketvirtą lentelės vietą, o „Bangenė/Aivera“ lieka antroje pozicijoje.

7 Donato Kasarausko tritaškiai atvedė BC Žilvinas komandą į pergalę – pirmadienio vakaras A lygoje atnešė intriguojančią kovą, kur 81:91 laimėjo „BC Žilvinas“ komanda.  „PKKSC – I (98)“ komanda jau nuo pat pirmų minučių neleido svečiams ramiai kvėpuoti ir nuolat lipo ant kulnų. Vidurį kėlinio nuolat besikeičiant pirmaujančiai komandai, šeimininkai galiausiai įsiveržė į priekį ir pergalingai baigė pirmąjį ketvirtį 25:24. Antrajame kėlinyje šeimininkai pradžioje dar laikėsi, tačiau „BC Žilvinas“ sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir laimėti ketvirtį rezultatu 13:20. Likusį varžybų laiką Sporto centro auklėtiniai nuolatos buvo besivejančios komandos pozicijoje ir varžovams atitolus, sugebėdavo vėl priartėti. Nors trečiąjį kėlinį ir laimėjo svečių komanda, tačiau „PKKSC – I (98)“ komanda paskutiniame ketvirtyje surengė du staigius spurtus, kurie sukėlė keblumų varžovams sumažindami skirtumą iki 4 taškų. Visgi, rungtynės baigėsi „BC Žilvinas“ komandos pergale. Pagrindine jos priežastimi galime laikyti puikų tolimų metimų  pataikymą – 40 proc (10/25), kai net 7 iš 10 tritaškių metimų pataikė D. Kasarauskas. Nugalėtojai taip pat dominavo ir po krepšiu, čia jie laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 33:43. Jaunieji krepšininkai labiau dominavo greitame puolime, kuriame jie pelnė net 29 taškus, kai priešininkai surinko vos 9, tačiau itin prastas baudų pataikymas  - 39 proc. ir nelygiavertis atsišaudymas iš tritaškių zonos – 25 proc., nulėmė jų pralaimėjimą. Rezultatyviausiai sporto centro gretose žaidė Šarūnas Kenešis, kuris pelnė 18 taškų, nugalėtojams jau minėtasis Donatas Kasarauskas pelnė 25 taškus. „PKKSC – I (98)“ lieka paskutinėje lentelės vietoje, o „BC Žilvinas“ – 6 vietoje.