Trečioji B lygos savaitė

2016-10-23 16:25
Justas Četkauskas ir Ieva Šedurskaitė
Nuotr.:

Pirmosios „Neformatas“ ir „Garsas.lt“ komandų pergalės, atkakli kova iki paskutinių sekundžių ir triuškinami rezultatai.

Trečioji Panevėžio krepšinio B lygos savaitė prasidėjo B grupės rungtynėmis, kur susitiko  „Alaus mėgėjai – Rėkliai“ ir „Via Ludus“ komandos. Komandų žaidėjai į šias rungtynes susirinko labai negausiai, vos 5 prieš 7. Rungtynės prasidėjo labai atkaklia kova, ką rodo ir pirmojo ketvirčio rezultatas 17:18 svečių naudai. Antrajame kėlinyje „Alaus mėgėjai – Rėkliai“ sugebėjo perlaužti žaidimo eigą ir susikrauti po dviejų kėlinių 8 taškų pranašumą 39:31. Trečiasis ketvirtis vėl buvo atkaklus ir „Via Ludus“ komanda sugebėjo  sumažinti atsilikimą po trijų kėlinių iki 3 taškų. Paskutiniame ketvirtyje, kad ir kaip būtų keista, tačiau daugiau jėgų buvo išsaugoję veteranai, kurie sugebėjo išsaugoti turėtą pranašumą ir šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę 76:69. Nugalėtojų gretose išsiskyrė 30 taškų pelnęs Rimantas Mincė, 18 pridėjo Ramūnas Pupelis, 12 Raimondas Raščius, o 10 pelnė Juras Grigaliūnas. „Via Ludus“ komandoje nesustabdomai žaidė Marijus Matiliūnas – 29 taškai, Sigitas Deksnys ir Evaldas Kadys atitinkamai pelnė 15 ir 11 taškų. Antrose vakaro B grupės rungtynėse trečiąją pergalę iš tiek pat galimų iškovojo „PKKSC – III (2000)“ komanda, kuri svečiuose sugebėjo įveikti „Taškas“ ekipą. Šiose rungtynėse intriga buvo tik du pirmuosius ketvirčius. Reikia paminėti, kad pirmoji rungtynių dalis buvo išties rezultatyvi ir į didžiają pertrauką, po permainingos kovos komandos išėjo rezultatui esant 43:44, Sporto centro auklėtinių naudai. Po pertraukos šeimininkų žaidimas tiesiog subirėjo. Trečiajį ketvirtį „PKKSC – III (2000) komanda sugebėjo laimėti įspūdingu rezultatu net 14:41. Ir jau po tokio galingo trečiojo ketvirčio šeimininkai nebesugebėjo atsitiesti ir turėjo pripažinti jaunųjų krepšininkų pergalę. Paskutiniame ketvirtyje ir toliau dominavo svečiai kurie varžovams leido imesti vos 7 taškus, o patys pelnė 17, tad galutinis varžybų rezultatas tapo 64:102 svečių naudai. „Taškas“ komandos gretose rezultatyviausiai žaidė 13 taškų pelnęs Aurimas Daraškevičius, Audrius Pogužinskas ir  Aurelijus Rusteika atitinkamai pridėjo 12 ir 11 taškų. Nugalėtojų gretose rezultatyviausi buvo: Domantas Strikulys 21, Matas Lukminas 19, Antanas Kareniauskas 16 ir Redas Venslovas pridėjęs 13 taškų. Vėliausiose pirmadienio rungtynėse į kovą stojo dar dvi B grupės komandos. Čia susitiko dar pegalių neturinčios „Fortūna“ ir „KK Torres“ komandos. Rungtynės prasidėjo išties atkaklia kova ir pirmąjį ketvirtį stipresni buvo šeimininkai 16:11. Antrasis kėlinys vyko labai panašiu scenarijumi ir komandos į didžiąją pertrauką išėjo esant 7 taškų šeimininkų pranašumui 33:26. Po pirmosios ne itin rezultatyvios varžybų pusės trečiajame ketvirtyje komandoms rinkti taškus sekėsi dar sunkiau, trečiojo kėlinuko rezultatas 15:9 šeimininkų naudai. Prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui komandas jau skyrė 13 taškų persvara, tačiau šeimininkai net negalvojo mažinti apsukų ir paskutinį ketvirtį laimėjo 23:19 ir taip šventė pirmąją užtikrintą pergalę 71:54. Nugalėtojų gretose 24 taškus pelnė Vytautas Stauskas, 15 pridėjo Arminas Salominas, 11 Mindaugas Vezbergas ir 10 Aurimas Skupas. „KK Torres“ komandoje rezultatyviausiai žaidė po 12 taškų pelnę Paulius Steponavičius ir Mindaugas Vaičikauskas, Eividas Červinksij ir Mantas Rutkaukas pelnė po 10 taškų.

Antradienį, B lygos kovas pradėjo „Garsas.lt“ ir „PKKSC – IV (2001)“ komandos. Šiose A grupės rungtynėse pirmąją pergalę 2016/2017 metų sezone iškovojo „Garsas.lt“ komanda. Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių šeimininkai įrodė, jog šiandien jie nusiteikę labai kovingai ir tikisi tik pergalės. Pirmasis kėlinys „Garsas.lt“ komandos buvo laimėtas daugiau nei užtikrintai 22:10. Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nesikeitė ir skirtumas tik didėjo, po dviejų ketvirčių švieslentėje degė neitin malonūs skaičiai jauniesiems Sporto centro auklėtiniams 44:22. Antroji varžybų pusė vyko apyligiai, šeimininkai trečiajį kėlinį pralaimėjo 16:17, o ketvirtąjį sugebėjo sužaisti labai rezultatyviai 27:22 ir šventė užtikrintą pergalę 87:61. Nugalėtojų gretose išsiskyrė net 40 taškų pelnęs Ugnius Baršauskas, po 14 pridėjo Mantas Židonis ir Martynas Čepaitis. „PKKSC – IV (2001)“ gretose išsiskyrė Lukas Dubikaltis ir Benas Aleliūnas, kurie atitinkamai pelnė 23 ir 17 taškų. Antrose vakaro rungtynėse B grupėje susitiko dar nepraleimėjusi „Panevėžio Balsas“ komanda ir „Plius Minus“ krepšininkai. Šiose rungtynėse lūžis įvyko antrajame ketvirtyje, kada šeimininkai įrodė, kad šiame sezone juos įveikti bus labai sunku. Po pirmojo beveik lygaus ketvirčio 14:11, antrąjį kėlinuką šeiminikai laimėjo net 28:7 ir po dviejų kėlinių komandas skyrė 24 taškų skirtumas. Antroji rungtynių pusė vyko jau kur kas lygiau. Trečiąjį ketvirtį nedideliu skirtumu, tačiau visgi laimėjo 17:13 „Panevėžio Balsas“ komanda, o paskutinysis kėlinys buvo sužaistas lygiosiomis 17:17. Galutinis rungtynių rezultatas 76:48 „Panevėžio Balsas“ komandos naudai. Nugalėtojų gretose rezultatyviausi buvo Vaidas Kazlauskas pelnė 18 taškų, Deividas Labanavičius ir Mindaugas Bugys pridėjo po 17 taškų. „Plius Minus“ komandoje išsiskyrė 17 taškų pelnęs Donatas Skiotys. Vėliausiose to vakaro rungtynėse užfiksuotas dar vienas triuškinantis rezultatas. Visas pergales iki šiol iškovojusi „Sakalas – Švyturys“ komanda savo aikštelėje, nugalėjo pergalių vis dar neturinčią „Neformatas“ ekipą. Šeimininkai šiose rungtynėse sąlygas diktavo nuo pirmųjų minučių ir sugebėjo laimėti visus keturis ketvirčius. „Neformatas“ komandai nesisekė nei gynyboje, kur nesugebėjo sustabdyti puikiai žaidžiančių šeimininkų, nei puolime, kur sunkiai rasdavo spragų varžovų gynyboje. Pirmasis kėlinys baigėsi 32:11, antrasis 26:18, trečiasis 20:10, ketvirtasis 23:8. Galutinis rungtynių rezultatas 101:47 šeimininkų naudai. Nugalėtojų gretose visi aikštelėje pasirodę krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Rezultatyviausias „Sakalas – Švyturys“ komandoje buvo Arminas Mikulėnas pelnęs 23 taškus, po 17  pridėjo Rytis Vilimavičius, Audrius Mikulėnas ir Artūras Jurgelionis, Ernestas Macevičius ir Arnoldas Grakauskas atitinkamai pridėjo 16 ir 11 taškų. „Neformatas“ gretose Mantas Viksva pelnė 13, Remigijus Šadauskas 12, o Ignas Jekutis 10 taškų.

Trečiadienio vakarą B lygoje užvirė tikra kova. A grupės varžybose susitiko PKKSC - II (99)” ir Daviska" komandos, kur vos vienu tašku pergalę šventė Sporto centro auklėtiniai. Pirmasis rungtynių kėlinys palankesnis buvo svečiams, kurie jį laimėjo 4 taškų skirtumu, 18:22. Antrajame ketvirtyje PKKSC - II (99)" sugebėjo perimti iniciatyvą ir pasiviję varžovus sugebėjo dvigubai laimėti kėlinį 16:8, ir į ilgąją pertrauką žengti turint 4 taškų persvarą 34:30. Trečiasis ketvirtis prasidėjo Sporto centro auklėtinių spurtu, jiems pavyko susikrauti net dviženklę persvarą. Visgi, ilgai jos išlaikyti nepavyko, Daviska" rado būdų kaip ištrūkti iš aktyvaus spaudimo ir sugebėjo priartėti prie varžovų minimaliu skirtumu 56:55. Ketvirtasis kėlinys žadėjo daug intrigos, kuri ir išliko iki pat kėlinio pabaigos. Net trys Sporto centro žaidėjai, vienas iš jų dar trečiojo kėlinio pabaigoje, gavo 5 asmenines pražangas, tad jiems teko varžybas pabaigti be aukštaūgių. Galiausiai PKKSC - II (99)" pavyko atlaikyti Daviska" komandos šturmą, kėlinį sužaidus lygiai 20:20 ir iškovoti pergalę rezultatu 75:76. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Lukas Paškauskas 15, Džiugas Pelaitis ir Rokas Tomkevičius pridėjo po 13, Laurynas Karpavičius 12 taškų. „Daviska“ komandoje Dovaras Neverdauskis pelnė 17 taškų, po 14 pridėjo Darius Balčiūnas ir Egidijus Jasėnas. Paskutinėse šio turo rungtynėse, vėlų ketvirtadienio vakarą susitiko pergalių dar neturinti „Neformatas“ komanda ir „Vėjas“. Pirmajame ketvirtyje vyko apyligė kieta kova, kurioje stipresni buvo svečiai, pirmąjį kėlinį laimėdami 16:18. Antrasis ketvirtis buvo jau kur kas rezultatyvesnis ir čia dominavo šeimininkų komanda, laimėdama išties įspūdingai 31:19. Po pirmosios rungtynių pusės komandas skyrė 10 taškų persvara, 47:37. Antroji rungtynių pusė prasidėjo komandos „Vėjas“ geresniu žaidimu ir laimėtu ketvirčiu 14:19. Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė vos 5 taškai. Ketvirtasis ketvirtis vyko išties labai rezultatyviai ir šeimininkai čia jautėsi pranašesni už savo varžovus. Galima teigti, jog lemiamu momentu namų sienos padėjo ir  šeimininkai sugebėjo iškovoti pirmąją pergalę 88:77. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Bronius Mateika ir Saulius Steponavičius pelnę po 24 taškus, 13 pridėjo Audrius Šinkūnas. „Vėjas“ gretose išsiskyrė 23 taškus pelnęs Robertas Puzinas, 18 pridėjo Tadas Tančikas, 12 Aurimas Koncius.